Drogi czytelniku!

Jeżeli masz pomysł na współpracę z nami - śmiało do nas napisz!
Jeżeli takiego nie masz, ale podoba Ci się nasz blog - również napisz!

Jesteśmy otwarte na pomysły kooperacji, a także chętnie porozmawiamy o Twoich kulinarnych gustach.
Mamy pomysły na gastronomiczne imprezy, spotkania, eventy, w których chętnie Ci pomożemy!

Nie zwlekaj - napisz! Oto adres mailowy:
mojamamagotuje@gmail.com

Wyszukaj na blogu

poniedziałek, 22 września 2014

Krakersy z masą serowo-czosnkowąIdeą naszego bloga jest zdrowe i ekologiczne jedzenie. Stąd też dzisiejszy post będzie swego rodzaju fenomenem. Jestem miłośnikiem piwa, lubię jego smak i aromat. Staram się go jednak spożywać w mniejszych ilościach niż wcześniej ze względu na dużą zawartość glutenu, mieszaniny białek (gluteniny i gliadyny), powodujących m.in. uszkodzenie kosmków jelitowych, a w konsekwencji prowadzących do poważnych dolegliwości zdrowotnych. Czy w piwie można znaleźć coś zdrowego? Jak się okazuje - tak!

 źródło: http://www.banzaj.pl/Oktoberfest-w-tym-roku-swieto-piwa-bez-papierosa-10719.html
Pomimo wad, piwo ma zbawienne działanie oczyszczające, często wykorzystywane przy objawowym leczeniu kamicy nerkowej oraz nawadniające, zawiera bowiem mieszankę soli mineralnych oraz witamin pochodzących głównie z drożdży i ziaren zbóż wykorzystywanych przy jego produkcji.

Czym jest Oktoberfest? Jest to niemieckie święto piwa. Święto październikowe, tzw. dożynki chmielne, najhuczniej obchodzone w Monachium, w Bawarii, od 1810 r. W trakcie  trwania festynu w mieście zjawiają się tłumy turystów pragnących rozkoszować się swoim ulubionym alkoholowym trunkiem. Szacuje się, że podczas imprezy spożywane jest około pięciu milionów litrów piwa, sprzedawanego tradycyjnie w litrowych kuflach tzw. mass. Pierwsza idea festynów polegała na zużyciu piwa z mijającego sezonu browarskiego, zanim rozpoczęto warzyć nowe. Ponieważ Bawarskie Prawo Czystości z 1516 roku zezwalało na warzenie piwa tylko od 29 września do 23 kwietnia, przypadały tego typu festyny właśnie na okres przełomu września i października.

W trakcie festiwalu organizowane są liczne pochody, koncerty, zabawy, jednak przede wszystkim liczy się ilość spożywanego bursztynowego płynu, zagryzanego obowiązkowo tradycyjnymi bawarskimi preclami tzw. Wiesn-Brezn.


źródło: http://turystyka.wp.pl/gid,15625570,kat,1036545,title,Nowy-piwny-rekord-swiata,galeria.html?ticaid=1137e4


http://obiadgotowy.blogspot.com/2013/08/precle.html

U nas na blogu proponujemy pyszne zakąski do piwa w formie krakersów z masą serową-czosnkową. Idealnie współgrają z jęczmiennym i nieco gorzkawym smakiem tego trunku.


Krakersy z masą serowo-czosnkową


Składniki:
  • 2 paczki krakersów
  • 30 dkg sera żółtego
  • 6-7 ząbków czosnku
  • 1 łyżka majonezu
  • 2 łyżki jogurtu
  • Sól, pieprz do smaku
  • 20 dag orzechów włoskich
Przygotowanie:

 Ser żółty zetrzeć na grubej tarce. Dodać przeciśnięty przez wyciskarkę czosnek, 1 łyżkę majonezu 
i 2 łyżki jogurtu (jeżeli masa jest za gęsta można dodać więcej ale masa ma być zwarta), dodać sól i pieprz do smaku a następnie wszystko dokładnie wymieszać (można w robocie kuchennym).
Powstałą masę nałożyć na krakersy a następnie każdy kawałek ozdobić orzechem włoskim.

Smacznego.Tydzień z piwem w tle v. II Tydzień z piwem w tle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz